Arpaçay-Halk-Kütüphanesi’nin-açılışı-yapıldı5/03/2019

Arpaçay Halk Kütüphanesi’nin açılışı Kars Valisi Türker Öksüz tarafından yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende; İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay ve Arpaçay Kaymakamı Abdil Koç tarafından yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu ve halk oyunları gösterisi sunuldu.
Arpaçay İlçe Halk Kütüphanesi’nin açılışında konuşan Vali Öksüz, okumanın ve kütüphanelerin eğitim ve öğretimdeki önemine dikkat çekti.
Vali Türker Öksüz, kütüphanenin Arpaçay’a hayırlı olmasını dileyerek, kütüphanenin kazandırılmasında katkıları bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, DAP İdaresine, Arpaçay Kaymakamlığı’na ve emeği geçenlere teşekkür etti.
Vali Öksüz, “Bilgi toplumu sürecini yaşadığımız bu dönemde kitaplara verilen önemin farkında olmalıyız. Okuma ve kitap yaşamdır, yaşama renk veren yegane eserlerdir. Kitapları muhafaza eden bu kütüphaneleri oluşturmak, kütüphanelerin yapımına katkı göstermek bütün insanlığa, ilimizin ve ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına, gelişmesine, eğitimine de hizmet etmektir” dedi.
Öksüz, “Gelişmiş ülkelerde kütüphaneler, şehrin en güzel yerinde, en güzel binalarda hizmet vermektedir. Bu da kütüphanelerin ne denli önemli olduğunun göstergelerindendir. Kabul etmek zorundayız ki ülkemizde okuma alışkanlığı ne yazık ki azdır. Gelişmek ülkelerle aynı seviyeye çıkmak istiyorsak okuma alışkanlığımızı artırmak zorundayız. İnşallah, öğrencilerimiz, gençlerimiz ve halkımız bu kütüphaneden düzenli olarak yararlanır. Eğer kütüphanemizden gereği gibi yararlanmazsak burası sadece bir bina olarak kalır. Umarım ki okullarımız, vatandaşlarımız diğer kurum ve kuruluşlarımız buradan verimli şekilde istifade eder” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından daha sonra Vali Türker Öksüz ve beraberindekiler, açılışı yapılan kütüphaneyi gezdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir