Vali-Şentürk-öğrencilerle-fidan-dikti5/03/2019

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Osmaneli ilçesinde çeşitli incelemelerin yanında öğrencilerle birlikte domates ve biber fidesi dikti.
Kaymakam Naif Yavuz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Eyüp Uzun, İlçe Emniyet Müdür Vekili Ali Özgan tarafından karşılanan Vali Şentürk, ilk olarak ilçe emniyet müdürlüğünü ve ilçe jandarma komutanlığını ziyaret etti. Vali Şentürk daha sonra beraberindekilerle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde ’Üretirken Dünyayı, Tüketirken Kendini Koru’ projesi kapsamında öğrencilerle birlikte serada domates, biber fidesi dikti.
Öğrencilerle sohbet eden ve yaptıkları faaliyetler hakkında çeşitli sorular soran Vali Şentürk, “Çocuklarımız burada bir ürünün nasıl yetiştiğini ve verilen emeği uygulamalı olarak görüyorlar. Bunun yanında birlikte çalışarak, ’Birlikten kuvvet doğar’ atasözüne de uygun bir çalışma yapıyorlar. Uygulamaya konulan projeyle tarım bölgesi olan ilçede, tarımsal anlamda bilinçli nesiller yetiştirilmiş oluyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir