Yüreğir’de her eve maske

Yüreğir Belediyesi, 23 Nisan’da başlayan uygulamayla 69 mahallede 130 bin maske dağıttı. Kalan 38 mahallede ise dağıtım hızla devam ediyor.
Yüreğir Belediyesi geçtiğimiz günlerde korona virüs ile mücadele kapsamında kültürevleri bünyesinde maske üretimine başladığını, ayda 600 bin adet üretim yapılacağını ve üretilen maskelerin de ücretsiz olarak dağıtılacağını duyurmuştu.
Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in talimatı ile 23 Nisan’da Yüreğir’in tamamına dağıtımlar başladı. Yoğun mesai yapan ekipler kısa sürede ilçede 130 bin adet maske dağıtımı yaptı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Kocaispir, “Allah’ın izni ve devletimizden aldığımız güç ile bir yola çıktık. Korona virüs tedbirlerinden hareketle belediyemizin ürettiği maskelerimizi her eve 5 adet olmak üzere dağıtımlara başladık. 4 gün gibi kısa bir sürede 130 bin bandını aşmanın sevincini yaşıyoruz. Her hanemize ulaşarak ilçemizde maskesiz kimseyi bırakmamak üzere canla başla çalışıyoruz” dedi.
Özel hazırlanan grafiklerle maske dağıtımı ile ilgili rakamlar saat saat Başkan Kocaispir ve Yüreğir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından düzenli olarak paylaşılıyor.
KAYNAK:İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir